PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

W ramach świadczeń POZ zapewniamy pacjentom objętym ubezpieczeniem NFZ darmową opiekę zdrowotną. Gwarantujemy nieodpłatny dostęp do wysoko wykwalifikowanych lekarzy-specjalistów i pielęgniarek służących pomocą w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji.

WYBÓ DLA ZDROWIA

Nasi lekarze rodzinni każdego dnia czekają na pacjentów – zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. Wspólnie realizujemy misję udzielania darmowych świadczeń medycznych w ramach ubezpieczenia NFZ, dostarczając szybką i sprawną opiekę medyczną. Pacjenci nas wybierają, bo wiedzą, że potrafimy skutecznie dbać o ich zdrowie – pracujemy bowiem po to, aby zatroszczyć się o zdrowie jak największej liczby osób z Łodzi i okolic. Skrupulatnie planujemy leczenie, realizujemy wszechstronne działania profilaktyczne, pieczołowicie diagnozujemy problemy zdrowotne i krok po kroku pomagamy w ich zwalczaniu. Dysponujemy nowoczesnym sprzęt medycznym oraz wykwalifikowanym personelem, co pozwala nam ze szczególną dbałością troszczyć się o zdrowie pacjenta. Tak samo ważna jest dla nas przyjazna atmosfera każdej wizyty, o którą dbamy z równie dużym zaangażowaniem..

Pełen zakres badań laboratoryjnych, EKG, USG

Z myślą o osobach chcących przebadać serce i sprawdzić, czy funkcjonuje ono prawidłowo, udostępniany kompleksowe badanie elektrokardiogramem (EKG). Za jego pomocą możliwa staje się obiektywna ocena rytmu serca oraz wychwycenie ewentualnych zaburzeń w jego pracy. EKG to podstawowe badanie w diagnostyce i profilaktyce chorób serca.

Badania USG cieszą się zaufaniem pacjentów, którzy z nich regularnie korzystają, oraz lekarzy, którzy je polecają. Ta bezinwazyjna i bezbolesna metoda łączy w sobie bezpieczeństwo i skuteczność, dając pacjentowi pewność wiarygodnej diagnostyki medycznej. Badanie ultrasonograficzne przebiega łagodnie i nie trzeba się do niego w żaden sposób przygotowywać – można podejść do niego z marszu, od razu po pracy lub po szkole (za wyjątkiem USG jamy brzusznej, którą należy wykonać na czczo). Zaawansowana aparatura ultrasonograficzna i wysoko wykwalifikowani lekarze-radiolodzy gwarantują najwyższy poziom badań USG.

Audiometria - badanie słuchu służące do oceny progu słyszenia. Wykonujemy je w celu sprawdzenia, jakie najniższe oraz najwyższe dźwięki jest w stanie usłyszeć pacjent. Na tej podstawie możliwe jest zdiagnozowanie ewentualnych zaburzeń słuchowych.
Spirometria - badanie pojemności płuc pozwalające przeanalizować ich pracę i pojemność. Badanie spirometryczne przeprowadza się na początkowym etapie diagnostyki płuc i układu oddechowego – jest ono niezbędne w celu wykrycia takich chorób jak astma czy POChP.
Densytometria -badanie gęstości kości wykorzystywane do diagnozowania osteoporozy lub osteopenii. Dzięki niemu da się ocenić stan tkanki kostnej i w ten sposób określić, czy istnieje ryzyko wystąpienia chorób kości.

Zabiegi pielęgniarskie, rehabilitacyjne

Zapraszamy do wykonania podstawowych zabiegów medycznych w ramach darmowej Podstawowej Opieki Zdrowotnej:
- pobieranie krwi do badań laboratoryjnych;
-iniekcje domięśniowe, dożylne i podskórne.

Służymy wsparciem osobom chorym i niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania, które z uwagi na wieku lub stan zdrowia wymagają krótko- lub długookresowej opieki. Nasze pielęgniarski odwiedzają również noworodki i dzieci na różnych etapach rozwoju. Świadczymy serdeczną i życzliwą pomoc w domu pacjenta w ustalonych wcześniej godzinach. Preferujemy indywidualne podejście i wzajemny szacunek na linii pielęgniarka-pacjent – dzięki temu opieka jest komfortowa i satysfakcjonująca dla obu stron.

Szczepienia ochronne

Wiemy, jak ważna z punktu widzenia zdrowia całego społeczeństwa jest profilaktyka zdrowotna, w której szczególną rolę odgrywają szczepienia ochronne. Pomagają one uodpornić się na ciężkie choroby zakaźne, jak gruźlica, grypa, tężec, WZW typu B, krztusiec, błonica, polio, świnka, odra, różyczka czy ospa. Proponujemy także szczepienia przeciwko groźnym bakteriom i wirusom – pneumokokom, meningokokom i rotawirusom. Szczepimy zarówno najmłodszych pacjentów oraz dzieci i młodzież, jak i dorosłych.

Konsultacje specjalistów

Ustalanie diety w żywieniu przewlekle chorych.

Szczepienia ochronne - chronią przed niektórymi chorobami zakaźnymi. Minimalizują ryzyko zachorowania i groźnych powikłań.

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Świadczenia POZ udzielane są ubezpieczonym, którzy dokonali wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ poprzez złożenie odpowiedniej Deklaracji Wyboru. Każdy pacjent zgłaszający się do Poradni zobowiązany jest do okazania się aktualnym Dowodem Ubezpieczenia.